07

Październik

2 lata ago

Dowcip

Dowcip
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

Muzeum Lego Karpacz (5)Dowcip to film telewizyjny zrealizowany w 2001 roku przez Mike Nichols. Główną rolę zagrała genialnie Emma Thomson, która była także współtwórcą scenariusza. Emma gra wykładowcę wyższej uczelni, której domeną jest siedemnastowieczna poezja angielska. Zrobiła z niej doktorat, ma wiele publikacji. Jest osobą samotną, bez rodziny, męża dzieci? i chociaż w życiu zawodowym było wkoło niej mnóstwo ludzi (studenci, współpracownicy) to w życiu prywatnym nie ma nikogo. I ta kobieta w średnim wieku dowiaduje się, że ma bardzo złośliwego raka jajników. Z początku podchodzi do tego w sposób ?naukowy? ? zgadza się na eksperymentalną kurację, którą proponuje jej profesor medycyny?
Ten film jest trudny, bo traktuje o trudnym temacie, jakim dla każdego człowieka jest śmierć? na dodatek śmierć ?na raty?, bo umieranie na raka taką właśnie jest śmiercią?jest o cierpieniu fizycznym trudnym do zniesienia, jest o nadziei i o jej braku? jest w końcu o szacunku do drugiego człowieka, ale także o braku tego szacunku, gdy nie przestrzega się jego woli? Emma Thomson zagrała genialnie, jest bardzo prawdziwa (dała się nawet na potrzeby filmu pozbawić całego owłosienia) a jej monolog jest wstrząsający?

Podobne wpisy:

Tag:
admin Administrator

Tagi: kompleksowe usługi ślusarskie kraków, biceps 34cm, glutamina katowice, trioxygen 5, geodeta głogów cennik, Szybkoschnący Impregnat dekoracyjny zastosowanie, redox extreme efekty, kostka fakturowana producent, elwix torba, plisy Oświęcim, przeszczep łąkotki warszawa