Autowynajem Zabawa Ziemia polska kompostownia
04

Listopad

2 lata ago

Ziemia polska kompostownia

Ziemia polska kompostownia
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

ziemia-polska-kompostownia-7Ziemia polska kompostownia!

Kompostowanie to proces polegający na przeróbce odpadów pochodzenia naturalnego, takich jak roślinność, włókna, pozostałości rolno spożywcze oraz produkty oczyszczania ścieków, na nawóz o właściwościach podobnych do obornika.
Miejscem do przeprowadzania powyższego procesu jest kompostownia. Pod tym pojęciem kryją się zarówno profesjonalne, duże zakłady wyposażone w sortownie i komory do kompostowania oraz wykorzystujące specjalistyczne technologie, jak i mniejsze jednostki działające na potrzeby gospodarstw. Teoretycznie i praktycznie sami możemy urządzić sobie mini kompostownię na potrzeby działki lub domowego ogródka. Wystarczy do tego plastikowy kompostownik, czyli zbiornik, do którego zbierać będziemy choćby trawę skoszoną na podwórku, czy resztki niespożytej żywności. Po kilku tygodniach otrzymamy kompost.
Taki proces ograniczy nam ilości produkowanych śmieci a utworzony nawóz znacząco wzbogaci i użyźni glebę na naszej działce, pozwalając wyhodować zdrowe warzywa lub owoce.

Podobne wpisy:

Tag:
admin Administrator

Tagi: szkiełkowanie kraków, docieplenie granulatem Radom, osb stopfire, endoskop laryngologiczny sinutronic, przesłony wodoszczelne, kaplica Santori, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka, lpk110, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A3050, Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków